Jan Pomianowski

one of a kind jewelry

Jan Pomianowski

one of a kind jewelry

O mnie

Dzień dobry,

Nazywam się Jan Pomianowski. Z wykształcenia jestem malarzem i grafikiem. Jednak od czasu ukończenia studiów, to znaczy od blisko już 40 lat zajmuję się tworzeniem biżuterii.

W mojej pracowni powstają przedmioty prawdziwie unikatowe – pomyślane, zaprojektowane i wykonane ręcznie tylko w jednym egzemplarzu. Nieraz wręcz dedykowane konkretnej osobie. Czasem jest to biżuteria pełna koloru gdy w tę stronę skieruje mnie malarskie wykształcenie. Czasem zaś, gdy do głosu dojdzie grafik i twórca małych form rzeźbiarskich, skupiam się na fakturach i pewnej zmysłowej przyjemności jaką daje kontakt z przedmiotem. W każdym przypadku staram się by powstająca biżuteria była przede wszystkim oryginalną i przyciągającą spojrzenia ozdobą. Nie zapominam przy tym o walorach praktycznych – funkcjonalności i trwałości, które zawsze są zapewnione.

W galerii zdjęć znajdą Państwo przykłady tego, co w mojej pracowni powstało kiedyś, lecz warte jest przypomnienia, jak i rzeczy najnowsze. Nie jest to jednak sklep. Biżuterię będącą w aktualnej ofercie znajdą Państwo pod adresem www.ambergallery.net/pomianowski

Na stronie blog zamieszczam trochę praktycznych wskazówek dotyczących biżuterii, zarówno jej powstawania jak i późniejszego użytkowania. Jest tam też miejsce na informacje o bieżących wydarzeniach związanych z moją działalnością.
Zapraszam.